خانه / مقالات / مقاومت / بیانیه وزارت امور خارجه بمناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین

بیانیه وزارت امور خارجه بمناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین

بیانیه وزارت امور خارجه بمناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین

بیانیه وزارت امور خارجه بمناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین shia muslim                  

اشغال فلسطین و جنایات سازمان یافته رژیم صهیونیستی یکی از سرچشمه‌های اصلی ناامنی و بی ثباتی در عرصه جهانی بشمار می‌رود.

وزرات امور خارجه در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی همبستگی با فلسطین تاکید کرد:  29 نوامبر روزی است که هر ساله جهانیان همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین تجدید می نمایند.

این بیانیه می‌افزاید: اشغال فلسطین و جنایات سازمان یافته و ضدانسانی مستمر رژیم صهیونیستی علیه ساکنان این سرزمین مقدس، منشاء ایجاد و تداوم یکی از طولانی ترین بحرانهای جهانی گردیده است؛ بحرانی که نه تنها ریشه بسیاری از دیگر مشکلات و بحرانها در خاورمیانه و جهان اسلام است، بلکه یکی از سرچشمه های اصلی ناامنی و بی ثباتی در عرصه جهانی بشمار می رود.

در این مناسبت، وزارت امور خارجه با تاکید مجدد بر تداوم حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از آرمان انسانی و رهائی بخش مردم مظلوم فلسطین و ارج گزاردن به ایستادگی ها و مقاومت تحسین برانگیز و مشروع آنان علیه تجاوزات و اشغالگری های رژیم صهیونیستی، از جامعه جهانی دعوت می کند ریشه های اصلی تداوم بحران فلسطین و راههای حل آن را مورد توجه و اهتمام قرار دهند. بدون شک اشغال سرزمین متعلق به دیگران، اعمال خشونت مفرط و تروریسم سازمان یافته و سیاست های نژاد پرستانه علیه فلسطینیان بی پناه، نقض روزانه حقوق بشر و ارتکاب جنایت علیه بشریت توسط رژیم اشغالگر قدس در کنار سیاستهای دوگانه و غیر متعارف در مواجهه با جنایات این رژیم، از جمله ریشه های اصلی بحران فلسطین است و از همین رو هیچ راه حلی برای پایان دادن به این تراژدی بزرگ انسانی، جز از طریق پایان اشغالگری و احقاق حقوق مسلم و خدشه ناپذیر ملت فلسطین از جمله در زمینه حق تعیین سرنوشت و بازگشت کلیه آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود قابل تصور نیست.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم ساختن اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در نابودی هویت تاریخی و تمدنی قدس شریف و هتک حرمت ساحت مقدس مسجدالاقصی بعنوان اولین قبله گاه مسلمانان و پیگیری تصویب قانون نژادپرستانه اعلام یهودی بودن رژیم صهیونیستی، هشدار می دهد ادامه سیاستهای تجاوزکارانه این رژیم، نتیجه ای جز تقویت افراط گرائی و وقوع بحرانهای بزرگتر در منطقه و جهان در پی نخواهد داشت.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با ابراز همدردی با مردم تحت محاصره غزه، از کشورهای اسلامی و جامعه جهانی می خواهد اقدامات فوری و بی قید و شرط برای پایان دادن به این محاصره ظالمانه به انجام رسانند.

منبع: فارس

http://www.masaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *