خانه / اخبار / وال استریت ژورنال: ترامپ به «سیا» مجوز حملات پهپادی در دیگر کشورها را داد

وال استریت ژورنال: ترامپ به «سیا» مجوز حملات پهپادی در دیگر کشورها را داد

وال استریت ژورنال: ترامپ به «سیا» مجوز حملات پهپادی در دیگر کشورها را داد

رئیس جمهوری جدید آمریکا به سازمان جاسوسی این کشور اجازه استفاده از پهپاد در عملیات هایی را داد که با ادعای سرکوب تروریست‌های فعال، در دیگر کشورها صورت می‌گیرد.

به گزارش ناسی ایم ، «وال استریت ژورنال» در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به سازمان اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) اجازه استفاده از پهپاد در حملاتی را داده است که ادعا می شود برای سرکوب گروه های تروریستی فعال در دیگر کشورها انجام می شوند.

این اقدام مغایر با سیاست «باراک اوباما» رئیس جمهوری قبلی آمریکا است که نقش شبهه نظامی سازمان سیا را تا حدودی محدود کرده بود. اقدام اوباما با ادعای ارائه دستور العملی جهانی برای استفاده از پهپاد، همزمان با افزایش تمایل دیگر کشورها به استفاده از این فناوری انجام گرفت.

گفتنی است تا کنون کاخ سفید، وزارت دفاع آمریکا و سازمان سیا، واکنشی به گزارش وال استریت ژورنال نشان نداده اند.

آمریکا نخستین کشوری بود که بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، تحت ریاست جمهوری «جورج دبلیو بوش»، با ادعای سرکوب گروه های تروریستی از حملات پهپادی استفاده کرد.

با این حال، اوباما نیز در دوره ای از ریاست جمهوری خود، استفاده از پهپاد در عملیات های خارجی را افزایش داد حال آنکه منتقدان این اقدام وی را عامل تحریک گروه های تروریستی می دانستند که در مقام انتقام جویی، فعالیت های خود را تشدید کردند.

از سوی دیگر کشته شدن شمار زیادی از غیر نظامیان در حملات پهپادی در کشورهای خارجی، به انتقادها نسبت به دولت واشنگتن دامن زد.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی فطروس

فطروس
به نام حضرت دوسـت « خدایا مرا آن ده که به / مرا مگذار به که و مه » سلام دوستان عزیزی که به این سایت سر زدید. خادم الزهرا هستم. دانشجوی هیات حسینی ! هدف از این سایت : انتشار عشق الهی است. امیدوارم با کنار گذاشتن تعصبات قومی و قشری و ... یکم با هم به خودمون بیایم و به عشق و آرامش واقعی برسیم! «همانا با یاد خدا دلها آرام میشود» یاحق I LOVE YOU MY GOD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *